Pamiątki Chrztu Świętego

Przyjęcie Chrztu Świętego jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka. Rodzinna uroczystość pozwala wspólnie celebrować symboliczne oczyszczenie duszy z grzechu pierworodnego i uczynienie z niego pełnoprawnego członka kościoła. Nieodłącznym elementem chrztu, oprócz spotkania w gronie rodzinnym, jest ofiarowanie maleństwu podarków, najczęściej upominków o charakterze symbolicznym, mających przez kolejne lata przypominać o tym szczególnym dniu.

Chrzest jest okazją ściśle chrześcijańską, dlatego też często decydujemy się na prezent o charakterze religijnym. W tym przypadku polecamy srebrny ryngraf - jest on uważany za symbol wiary katolickiej oraz za jedną z najbardziej tradycyjnych polskich pamiątek wręczanych z okazji Chrztu świętego. Posiadamy w naszej ofercie ryngrafy w kształcie tarczy, wykonane ze srebra próby 925, przedstawiające Matkę Boską. Ryngrafy są produkowane w Polsce, z dbałością o wszystkie szczegóły. Oferujemy możliwość wygrawerowania dedykacji o dowolnej treści bezpośrednio na odwrocie ryngrafu.

https://unikalnyprezent.pl/klasyczny-srebrny-ryngraf-matka-boska-czestochowska-z-dzieciatkiem-r03-grawerowany-prezent-z-okazji-chrztu-prezent-z-okazji-narodzin-dziecka-4x5cm-13g.html 

Prezentem zyskującym w ostatnim czasie dużą popularność są też obrazki, dostępne w różnych wariantach, rozmiarach i kształtach. Nadają się zarówno do postawienia na półce, jak i do zawieszenia na ścianie. Obrazki m.in z wizerunkiem Anioła Stróża lub Świętej Rodziny, wytłoczone są na metalowej blaszce powleczonej warstwą srebra 999 i lakierowanej aby zabezpieczyć ich powierzchnię przed uszkodzeniami i ciemnieniem. Do każdego obrazka gratis wykonujemy grawer o dowolnej treści, bez ograniczenia ilości znaków, umieszczany na tabliczce mocowanej z tyłu obrazka. Osobista dedykacja z pewnością podniesie wartość sentymentalną prezentu.

https://unikalnyprezent.pl/srebrny-ryngraf-z-aniolem-strozem-grawerowany-pamiatka-chrztu-swietego-bardzo-duzy-7984.html

https://unikalnyprezent.pl/srebrny-ryngraf-swieta-rodzina-grawerowany-22-13cm.html

Uważa się, że w każdym domu nad domownikami powinien czuwać Święty Michał Archanioł, najważniejszy wśród aniołów, opiekun chroniący przed wszelkimi złymi duchami. Posiadamy w naszej ofercie figurę świętego Michała Archanioła, jest to odlew z metalu, wykonany z najwyższą starannością, umieszczony na drewnianej podstawie. Będzie nie tylko wspaniałą pamiątką, ale również piękną ozdobą. Do podstawy mocujemy tabliczkę z grawerowaną dedykacją o dowolnej treści.

https://unikalnyprezent.pl/figurka-swietego-michala-archaniola-prezent-z-okazji-pierwszej-komunii-22-cm.html

Dobrą alternatywą dla prezentów ściśle religijnych będą np. wyroby ze srebra. Srebrna łyżeczka oprócz walorów estetycznych może znaleźć także praktyczne zastosowanie przy karmieniu dziecka lub przy samodzielnym jedzeniu. Łyżeczki posiadają specjalne miejsca, w których grawerujemy imię dziecka, datę i godzinę urodzin, wagę oraz wzrost.

https://unikalnyprezent.pl/srebrna-lyzeczka-grawerowana-prezent-na-chrzest-prezent-z-okazji-chrztu-swietego-11g-978.html

Kolejna propozycja to srebrny smoczek. Niektóre smoczki posiadają specjalne miejsce przeznaczone na pierwszy mleczny ząbek lub na kosmyczek włosów. Na smoczku możemy umieścić grawer z imieniem dziecka i/lub datę przyjęcia Chrztu. Zarówno łyżeczka jak i smoczek pakowane są w eleganckie pudełko jubilerskie.

 https://unikalnyprezent.pl/srebrny-smoczek-grawerowany-prezent-na-chrzest-prezent-z-okazji-chrztu-swietego-4x3cm-0-008kg-928.html

W roli upominku z okazji Chrztu bardzo dobrze sprawdza się również skarbonka. Proponujemy wykonane z drewna, platerowane srebrem skarbonki z wizerunkiem Aniołka lub postacią bajek Disneya - Myszką Minnie. Skarbonka będzie idealnym miejscem na gromadzenie pierwszych dziecięcych oszczędności, a w przyszłości także jednym ze sposobów na naukę gospodarowania pieniędzmi. Skarbonki dostępne są w dwóch kolorach - różowym i niebieskim. Personalizacja prezentu, poprzez umieszczenie tabliczki z grawerowanym imieniem sprawi, że będzie oryginalny i niepowtarzalny.

https://unikalnyprezent.pl/skarbonka-dla-chlopca-pamiatka-chrztu-12cm.html 

https://unikalnyprezent.pl/skarbonka-minnie-prezent-na-roczek-11-5cm.html

Inną, bardzo oryginalną i ciekawą propozycją prezentu upamiętniającego dzień przyjęcia Chrztu Świętego będzie ręcznie szlifowany kryształ z dowolnie wybraną dedykacją i zdjęciem. Kryształ niesamowicie odbija światło i przepięknie rozświetla pomieszczenie.

https://unikalnyprezent.pl/statuetki/krysztalowe-serce-1193c-pamiatka-chrztu-swietego.html

https://unikalnyprezent.pl/statuetki/nowosc-diament-grawerowany-krysztalowy-sredni-02-prezent-dla-pracownika-prezent-na-rocznice-zwiazku-8x5-5cm-310g.html

Zapraszamy do odwiedzenia nie tylko naszego sklepu internetowego www.unikalnyprezent.pl ale także naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie przy ul. Lindleya 14a.

 

Dodaj komentarz