Prezent dla Leśnika, Prezent dla Leśniczego

Kim jest Leśniczy?
Leśniczy jest osbą, która opiekuje się zarówno zwierzętami jak i roślinami.Podczas zimy dokarmia głodne zwierzęta. Organizuje sadzenie drzew, decyduje o wycince starych drzew, pilnuje porządku w lesie.

3 listopada obchodzimy ich święto, dzień św. Huberta

Święto po raz pierwszy obchodzono około 1444 roku, początkowo były to wielkie polowania. W Polsce kult ten nazywamy hubertowinami i sięga on aż XVIII wieku. Do dziś w polskiej tradycji łowieckiej dzień św. Huberta jest okazją do tzw. hubertowin, czyli polowania zbiorowego o charakterze szczególnie uroczystym, z zachowaniem historycznych wzorców i ceremoniałów.
Organizowane tego dnia polowania poprzedzają często msze święte w intencji myśliwych, które nie tylko odbywają się w kościołach, lecz także przy leśnych kapliczkach poświęconych temu patronowi.

Chcąc uroczyście obchodzić ten dzień mamy parę pomysłów na taki upominek dla myśliwego, leśniczego, a może poprostu pamiątke dla miłośnika przyrody - będzie on trafiony jeśli będzie nietuzinkowy i o wysokiej jakości, a najważniejsze, że zrobi wrażenie na na samej osobie zainteresowanej

Dodaj komentarz