Kompasy i lupy

Podróże są pasją milionów ludzi. Wprawdzie dawno minęły czasy, kiedy planowanie wyprawy wymagało studiowania mapy z lupą w dłoni czy poruszaniu się na azymut, jednak kompasy i lupy w dalszym ciągu pozostały symbolem prawdziwego podróżnika. Warto z nich skorzystać, jeśli planujesz upominek dla ważnej osoby. Posiadamy bardzo szeroki wybór takich produktów, które z pewnością zaspokoją gusta najbardziej wymagających osób. Praktyczne lupy, przydatne również przy czytaniu umów, jak i wielofunkcyjne kompasy, to tylko mały wycinek naszej oferty.

Kilka wkazówek jak używać kompasu. Aby kompas dobrze wskazywał kierunek zawsze należy go trzymać w pozycji poziomej. Tylko wtedy tarcza będzie mogła się swobodnie obracać. Sprawdzając kierunek przy pomocy kompasu nie należy stać blisko urządzeń emitujących pole magnetyczne a także nie należy trzymać w ręku metalowych rzeczy takich jak nóż. Maszerując często rozglądaj się i zapamiętuj mijane miejsca. Często zerkaj na mapę by zorientować się gdzie jesteś, a kierunek marszu regularnie sprawdzaj na kompasie.Najlepsze są kompasy z miarką i lupkądo lepszego czytania map.

Grawerowany kompas będzie świetnym prezentem dla podróżnika, lub prezentem metaforycznym dla osoby która się zagubiła. Lupę można za to sprezentować babci lub dziadkowi jako prezent z okazji Dnia Babci lub Dnia Dziadka.