Blog Unikalny prezent

Kolejna witryna oparta na WordPressie

 • Prezent dla Leśnika, Prezent dla Leśniczego

  Kim jest Leśniczy?
  Leśniczy jest osbą, która opiekuje się zarówno zwierzętami jak i roślinami.Podczas zimy dokarmia głodne zwierzęta. Organizuje sadzenie drzewe, decyduje o wycince starych drzew, pilnuje porządku w lesie.

  3 listopada obchodzimy ich święto, dzień św. Huberta

  Święto po raz pierwszy obchodzono około 1444 roku, początkowo byly to wielkie polwoania. W Polsce kult ten nazywamy hubertowinami i sięga on aż XVIII wieku. Do dziś w polskiej tradycji łowieckiej dzień św. Huberta jest okazją do tzw. hubertowin, czyli polowania zbiorowego o charakterze szczególnie uroczystym, z zachowaniem historycznych wzorców i ceremoniałów.
  Organizowane tego dnia polowania poprzedzają często msze święte w intencji myśliwych, które nie tylko odbywają się w kościołach, lecz także przy leśnych kapliczkach poświęconych temu patronowi. Czytaj dalej

 • WALENTYNKI !!!

  Nazwa „Walentynki” pochodzi od imienia św. Walentego, patrona zakochanych.
  Pierwowzorem Walentynek był zwyczaj obchodzony w starożytnym Rzymie. 14 lutego obchodzony był Dzień Płodności i Macierzyństwa. Z tej okazji każda młoda niezamężna kobieta wrzucała do wielkiego dzbana kartkę ze swoim imieniem. Następnie kawalerowie losowali kartki. Ta, którą wylosował stawała się jego partnerką na świąteczne zabawy, a nieraz i na całe życie.

  Do Polski obchody Walentynek trafiły wraz z kultem Świętego Walentego, popularność uzyskały dopiero w latach 90. XX wieku

  Obecnie data pozostała bez zmian 14 lutego. Tego dnia ludzie wysyłają do ukochanych „walentynkę” - wiersz albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. Walentynki to święto wszystkich zakochanych, zarówno tych którzy są zakochani, jak i tych którzy są nieśmiali i obawiają się wyznać swoje uczucie... Czytaj dalej

 • Prezent z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka 21-22 stycznia

  Jaki jest idealny prezent dla babci i dziadka?

  Powoli zbliżają się jedne z najcieplejszych świąt roku – Dzień Babci i Dzień Dziadka.

  Już 21 i 22 stycznia, po raz kolejny będziemy mogli podarować swoim ukochanych babciom i dziadkom wspaniałe upominki prosto z serca.
  Pomysł celebrowania tego święta narodził się w Polsce w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Rok później święto zaczął popularyzować „Express Poznański”, a jego głównym pomysłodawcą był Kazimierz Flieger. Tradycja obchodzenia Dnia Dziadka powstała trochę później, bo w latach 80. Czytaj dalej

 • Prezenty dla Rodziców

  Unikalnyprezent.pl
  to mnóstwo pomysłów na wyjątkowy, personalizowany prezent z grawerem dla każdego i na każdą okazję.

  Jeśli zbliżają się święta czy urodziny Twojego taty trzeba zadbać o to, by prezent stanowił coś niepowtarzalnego. Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla taty - sporządziliśmy dla Ciebie top listę pomysłów. Niezależnie od okoliczności jaka towarzyszy podarunkowi, podane przez nas propozycje z całą pewnością przypadną do gustu każdemu tatusiowi. Czytaj dalej

 • Wszystkich Świętych, Grawerowane zdjęcia nagrobne

  Dzień 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych, to święto o długiej tradycji w całej Europie. Nasze zwyczaje znamy – odwiedzamy groby bliskich, zapalamy tam znicze, zostawiamy bukiety chryzantem i modlimy się za dusze tych, którzy odeszli. To też często okazja do spotkań z bliższą i dalszą rodziną.

  "Pamięć , wspominanie.
  Spontaniczna łza.
  Modlitwa."
  Stanisław Czeremuga

  W naszej firmie wykonujemy portrety ze zdjęcia klienta. Na materiale odpornym na warunki atmosferyczne - stali nierdzewnej. Wizerunek taki można przykleić do tablicy nagrobnej obok liter, bądź ustawić go na poziomej płycie nagrobnej podstawiając z tyłu podstawkę. Wygrawerowany portret stanowi ciekawą alternatywę do zdjęć porcelanowych, które z biegiem czasem bledną. Eleganckim rozwiązaniem jest również grawerowany kryształ ze zdjęcie bliskiej osoby, mocowany do pomnika. Czytaj dalej

 • Dzień Chłopaka 30 września

  Dzień Chłopaka obchodzimy 30 września. Co prawda szczególną wagę do tego święta przywiązują nastolatkowie - uczniowie i studenci, ale i starsi mężczyźni nie obrażą się przecież na mały upominek.
  W Polsce Dzień Chłopaka jest zdecydowanie bardziej popularnym świętem od Dnia Mężczyzn, który obchodzony jest 10 marca. Dzień Chłopaka obchodzony jest od najdłuższego czasu w Japonii.

  Więc już za kilkanaście dni Dzień Chłopaka, a starszy czy młodszy, chłopak każdy lubi dostawać prezenty. Oczywiście najmilsze są te otrzymywane bez okazji. Ale podarki z tytułu mniejszych czy większych świąt także cieszą.
  Tylko co wybrać na prezent? Spieszymy z pomocą :) Czytaj dalej

 • Prezent z okazji jubileuszu pracy pracownika

  Prezent z okazji jubileuszu pracy pracownika

  Czas biegnie niezmiernie szybko. Jubileusz pracownika to wspaniały moment na podsumowanie i podziękowanie za lata pracy. Dlatego warto podarować jubilatowi prezent z tej okazji.

  W naszym sklepie unikalnyprezent.pl znajdziesz dużo propozycji na taką okazję. Spersonalizowany upominek będzie unikalnym i niepowtarzalnym podarunkiem, który pozostanie z jubilatem.

  Kupując prezent w naszym sklepie, grawer masz już gratis a dedykację możesz dodać własną albo możesz skorzystać z naszych propozycji.

  Takim niepowtarzalnym prezentem będzie statuetka z grawerem, która nada osobistego znaczenia. Czytaj dalej

 • 18-stka, Prezent z okazji 18-tych Urodzin

  Osiemnaste Urodziny to szczególne i długo wyczekiwane wydarzenie w życiu każdej osoby. Osiemnaste urodziny to okazja, aby podarować specjalny podarunek, który zachwyci pomysłowością, designem, ale również doskonałą jakością. Prezent na 18 dla dziewczyny lub chłopaka znajdziesz tu z łatwością, a ogromny wybór pozwoli Ci dopasować coś stworzonego na miarę indywidualnych potrzeb. Spraw by przyjaciółka lub kumpel, obchodzący osiemnaste Urodziny weszli w dorosłość z wielkim uśmiechem na twarzy!  Jeśli zbliża się ta ważna data, a ty nadal nie masz pomysłu na upominek z okazji 18-stki, koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami. Czytaj dalej

 • Prezenty z okazji Dnia Matki 26 maja

  Dzień Matki już wkrótce... 26 maja

  Wielkim krokami zbliża się święto naszych ukochanych Mam. W tym dniu szczególnie warto im podziękować za cały trud włożony w wychowanie, poświęcenie i miłość.
  Mama to taka wyjątkowa osoba, której dziękować wypadałoby codziennie –
  za wszystko! A przede wszystkim w Dzień Matki, kiedy to wszystkie mamy
  obchodzą swoje święto.
  Co podarować Mamie? Podsuwamy pomysły na naprawdę fajne prezenty. Czytaj dalej

 • Dzień Kobiet --- 8 marca

  Dzień Kobiet

  8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet

  Swoje początki miał już w starożytnym Rzymie. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyńswtem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia.

  Niektórym kojarzy się z epoką PRL-u. Dzisiaj, choć wśród prezentów tego dnia już nie królują goździki, kawa i rajstopy. Czytaj dalej

Produkty 1 do 10 z 31

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4